رشد شاخص بورس به مدد پتروشیمی‌ها
رشد شاخص بورس به مدد پتروشیمی‌ها
اقتصادنیوز: معامله‌گران بورس تهران شاهد ورود نقدینگی به گروه خودرو و ساخت قطعات بودند بطوری که بسیاری از نمادهای بورس توانستند ۶۴ درصد رشد ...

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، ‌امروز شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران با باز شدن معاملات شاهد رشد فزاینده‌ای بود بطوری که در نیمه ساعات معاملاتی توانست حدود ۳۰۰۰ واحد رشد کند، اما در ادامه مقداری کاهش یافت و در نهایت با رشد ۲ هزار و ۳۶۱ واحد نسبت به روز گذشته ۱۵۸ هزار و ۷۲ واحدی ایستاد. شاخص کل هم وزن نیز امروز ۷۰۳ واحد رشد کرد و تا رقم ۲۶ هزار و ۵۵۸ واحدی بالا رفت.

در حالی مدتی است که فعالان بازار سرمایه شاهد نوسان شدید قیمت‌ها و رشد برخی از گروه‌ها مخصوصا در گروه‌های فلزات اساسی و پتروشیمی بودند که رشد قیمت دلار در طی ماه‌های گذشته علت ریشه‌ای افزایش قیمت‌ها در بورس تهران است. اما در عین حال ریسک‌های سیستماتیک موجود در بازار و ابهامات اقتصادی باعث شده یک روز در بورس تهران شاهد صف خرید و روز دیگر شاهد صف فروش باشیم.

شاخص آزاد شناور امروز ۲ هزار و ۶۰۶ واحد رشد کرد و تا رقم ۱۶۸ هزار و ۵۱۶ واحدی بالا رفت. در عین حال شاخص بازار اول و دوم هر یک به ترتیب ۱۶۸۴ و ۴۹۶۸ واحد رشد کرده‌اند.

آزادسازی سقف رقابت قیمت‌های محصولات پتروشیمی در بورس کالا این روزها در معاملات بورس اوراق بهادار در گروه‌های پتروشیمی و محصولات شیمیایی

منبع: اقتصاد نیوز
تاریخ: 1397/6/26

نظرات نظرات تا اطلاع ثانوی غیر فعال است.